A gyors és hatékony megoldásokra egyre inkább szükség van az agrárium területén. Egy rohanó és teljesítményorientált világ a mostani, ami megköveteli a különféle munkafázisok minél hamarabb elvégezhető feltételét. A szőlészetben az előmetsző kifinomult szerkezetként van jelen. Az eszköz célja, hogy a szezon előtti feladatvégzést megkönnyítse.
A tőkékből kihajtott vesszők esetenként több métert is nőhetnek a nyári időszakban, aminek gátat kell szabni. Az úgynevezett kacsolásnak a dolga ez. A szüret, majd pedig a vegetációs időszakot követően, a csupasz indák visszavágása következik, hogy a szőlő újra felkészülhessen a következő termelői időszakra. Az előmetsző többnyire télen vagy kora tavasszal lesz bevetve.
Célja, hogy megkönnyítse a későbbi beavatkozást, amikor kézi módszerrel történik a visszavágás. Nem mindegy ugyanis, hogy csak néhány egyszerű vágással lehet végezni adott tőkéknél, vagy több percet kell elvesztegetni mindegyiknél. Az előmetsző révén sok idő spórolható meg, így a költségek is jelentősen optimalizálhatóak, mivel kisebb emberi erőre lesz szükség.