Vannak olyan esetek, amikor egy beteg fog helyreállítása valamilyen oknál fogva már nem lehetséges, akkor foghúzást javasol a szakember, a többi rágószerv megvédése érdekében. Sokan nem tudják, hogy a foghúzás után mit szabad és mit nem. Habár vizet lehet inni, a foghúzás után közvetlen még nem szabad enni, amíg a zsibbadás tart. De lássuk előbb, hogy milyen problémák esetén indokolt a fog eltávolítása! Ilyen eset lehet például az íny alatt letörött fog, egy sikertelen gyökérkezelés vagy előrehaladott fogágybetegség.
Gyakran javasolják a fogorvosok a bölcsességfog kihúzását, ha az visszatérő panaszokat okoz. Amikor teljes vagy majdnem teljes állcsontot érintő implantációs kezelés van folyamatban, észszerű lehet azoknak a rágószerveknek az eltávolítása, amelyek hosszútávon kockázatot jelenthetnek az eljárás sikerére, tartósságára. Napjainkban már teljesen fájdalommentesen történik a foghúzás, minimális kellemetlenség csak órákkal a kezelést követően jelentkezhet, amikor elmúlik a helyi érzéstelenítés hatása.
Minden esetben be kell tartani az orvos utasításait, ami a fogeltávolítás utáni órákban történő ivást és evést illeti. Fontos továbbá, hogy a foghúzás utáni első napokban fokozottan odafigyeljünk az általános szájhigiéniára, de tanácsos mellőzni az alkoholfogyasztást, de a dohányzást is. Az első napokban nem ajánlott tejtermékeket sem fogyasztani, valamint kímélő, nem túl fűszeres, könnyen megrágható, nem túlzottan forró ételeket tanácsos fogyasztanunk. Amennyiben módunk van erre, kerülnünk kell a nehéz fizikai munkát.
Szigorúan tilos a seb szívogatása és az erőteljes öblögetés! Ha vigyázunk, betartjuk a leírtakat, akkor hamarosan teljesen begyógyul a hiányzó fog helye és elkezdhetünk gondolkodni azon, hogy pótoltassuk. Célravezető pótolni a hiányzó rágószerveket, mert ha ezt nem tesszük, akkor nagyobb teher hárul a többi fogra, így lerövidül azok várható élettartama. A frdental.hu portálon bejelentkezhetünk egy profi fogászatra, ahol a fogainkkal kapcsolatos minden probléma megoldásra kerülhet.