Hazánkban alapvetően kevés olyan italt tudunk felsorolni, ami régi hagyományokhoz vezethető vissza. Azonban azt láthatjuk, hogy a pálinka mellett, a sör gyártásra tevődik még nagyobb hangsúly.
Tulajdonképpen az adott országok mindig olyan alapanyagból dolgoznak, ami nagyobb számban megtalálható a mezőgazdaságban, hiszen így gazdaságos. Lényegében ez az alkoholtartalmú ital árpából, búzából vagy valamilyen gabona szárításából nyert magas cukortartalmú alapanyagból készül, amit még komlóval és persze egyéb anyagokkal ízesítenek.
A sör előállítása a maláta elkészítésével veszi kezdetét. Ahogy említettük, a terményt csíráztatják, majd kiszárítják. Csakis ezek elvégzése után következhet a cefrézés, a tényleges sörfőzési folyamat.
Ennek a lényege, hogy a malátából kinyerjük a cukrot, amiből majd az alkohol fog keletkezni. Erre kétféle mód is létezik, a dekokciós, illetve az infúziós. A következő lépés a komlózás, ami a sör ízesítését és töményítését jelenti. Végül pedig az erjesztés zárja a sort.