Az orvostudomány azt tartja, hogy a fiatalok lába többnyire 20 éves korukra éri el a végleges formáját. Elméletileg, ettől az életkortól a mérete, alakja már nem változik számottevően. Belegondolni is észbontó, hogy hány cipő megy tönkre a lábán a gyermeknek, amíg eléri ezt a kort.
Igaz, ekkor már nem gyerek és jobban vigyáz a dolgaira, ezért valószínű, hogy a cipő sem kopik annyira gyorsan. Vannak suhancok, akik egy nyár alatt képesek elfocizni akár három pár cipőt is anélkül, hogy lelkiismeretük fellázadna.
Igaz, ebben az is közrejátszik, hogy az olcsó kategóriájú sportcipőknek eléggé kétes állaguk van, hiszen egy becsületes focimeccs után, már lehet látni rajta a szakadások nyomát. Ezért, ha a gyermek módszeresen űzi a sportot, naponta jár edzésre, nem érdemes silány minőségű cipővel kínlódni. A keményen edző, nehéz sportot folytató egyéneknek strapabíró sportcipőre van szükségük. Nem elhanyagolható tény az sem, hogy egy gondosan megtervezett cipő egészséges testtartást biztosít a sportolónak és vigyáz az egészségére is.